Krzysiek Mistrzem Województwa! Młody Tomek brązowym medalistą

Bezkonkurencyjny! Wszystkich dziewięciu przeciwników ograł Krzysiek Wojtacha w grupie 8-latków zakończonych dziś Mistrzostw Województwa Juniorów. Miło jest wygrywać, ale przydałyby się jeszcze jakieś emocje. Zachęcamy, ale tak na poważnie, aby w całym województwie znalazł się w roczniku kogokolwiek, kto by choć spróbował zbliżyć poziomem i siłą gry do Mistrza. Na szczęście do czołówki coraz odważniej i głośniej pukają młodsi, bo tylko w nich nadzieja. To Jagiellończycy! 7-letni Tomek Pawelski zakończył Mistrzostwa z brązowym medalem na doskonałym trzecim miejscu, a ósmą lokatę zajął rewelacyjny Oskar Chiszko, który jeszcze nie obchodził nawet szóstych urodzin. Obaj za rok ponownie zmierzą się w tej samej grupie wiekowej. Najlepszą dziesiątkę zamknął Szymek Dunda. Dziewczynki do lat ośmiu na miejscach 4, 5 i 7. To Zosia Kicińska, Julia Nikołajuk i Ania Kaczan. Medale były bardzo blisko… szkoda. W silnej grupie chłopców do lat 10. piątym szachistą województwa został 9-letni Piotrek Jaszczuk. KSz Jagiellonia w klasyfikacji drużynowej na 3. miejscu. Podium i wiele zasłużonych podlaskich klubów szachowych pokonanych. Fajny prezent, bo to jutro mija równo sześć miesięcy od naszej rejestracji. Jagiellończycy grali w zaledwie 3 z 12 grup turniejowych, gdyż najstarszy Żółto-Czerwony junior ma dziś tylko 10 lat. Młody klub, młodzi klubowicze. Szybko urosną. Za rok wywalczymy co najmniej srebro, a za dwa lata będziemy najlepsi! Prosty plan.